ПІД ПРИКРИТТЯМ МОВНОГО СКАНДАЛУ В УКРАЇНІ БУЛО ВПРОВАДЖЕНО «ЗЕЛЕНИЙ» ТАРИФ ДЛЯ СМІТТЄСПАЛЮВАЛЬНИХ ЗАВОДІВ

06/07/2012

Під прикриттям скандалу навколо мови, перше читання докорінної зміни правил щодо «зеленого» тарифу пройшло непомітно. Про це ІАП «Місто-інфраструктура» повідомив експерт у сфері енергоефективності та відновлювальної енергетики Ігор Черкашин. За словами незалежного експерта, проект Закону про внесення змін до Закону України «Про електроенергетику» (щодо стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії), запропонований народними депутатами М. Романюком, Ю. Льовочкіною та Ю. Мірошниченком, було прийнято за основу в першому читанні.

- «Під егідою турботи про розвиток відновлюваної енергетики в цілому, в черговий раз законотворці дали можливість не використовувати вітчизняну частку в проекті, а додатково розвивати іноземного виробника, де на рік, де на два. Свої дії депутати оправдували і тим, що не встигають погодити створення виробництва вітчизняних комплектуючих з вітчизняними чиновниками. Може було б простіше таких чиновників розігнати? Або один раз імпортувати чиновників з нормальної країни?» - сказав Ігор Черкашин. За його словами, спроба структурувати раніше зроблені зміни в закон заслуговують на цей раз позитивної оцінки. Отже, знову дається зелене світло для «зеленого» тарифу для біогазу.

«Сподіваюся на цей раз Пашкевич з Агентства енергоефективності не буде лякати суспільство навалою бактерій з унітазів на холодильники українців. А то минулого разу він так налякав Президента, що той наклав вето на надання «зеленого» тарифу для біогазу», - додав Ігор Юрійович.

За думкою експерта у сфері енергоефективності та відновлювальної енергетики, в цьому законопроекті є і більш «цікаві» новели:

- «З'явився «зелений» тариф для сміттєспалювальних заводів, чого сьогодні немає ні в одній країні світу. Причому він більше, ніж при спалюванні біомаси, свідомо більш екологічного способу виробництва електроенергії. Цікава пропозиція надати можливість роботи «домашньої» електростанції потужністю до 16 кВт, але чомусь це стосується тільки сонячних фотопанелей. Адже є приміром в Україні власне виробництво малих вітрогенераторів. А може хтось захоче поршневий генератор на біодизелі або біогазі запустити? Або взагалі генератор Адамса встановить? Чому така любов у авторів тільки до сонця? Читаючи законопроект не розлучаєшся з думкою, що то там, то тут стирчать чиї-то вуха, але чи виграє від цього країна?» - підсумував сказане Ігор Черкашин.

Владислав Кордік, "Город-инфраструктура"

Источник: Город-инфраструктура. Информационно-аналитический портал

powered by CACKLE
© 2008-2012, Association «FEEI».