У Мурманську відкрито виробництво пластинчатих теплообмінників

РІА Новини. Єдине в Заполяр'ї і найпівнічніше у світі виробництво пластинчатих теплообмінників, які дозволяють ефективно економити електроенергію, почате в Мурманську на базі учбово-виробничого центру ЖКГ, повідомило у вівторок управління по інформаційній політиці уряд регіону.
Виробники енергозбережного устаткування стверджують що установка в будівлях теплових вузлів, що знову будуються і реконструюються, з використанням пластинчатих теплообмінників дозволяє економити до 20-30% теплової енергії.Для житлово-комунального господарства Мурманська, де велика частина устаткування морально і фізично застаріла, виробництво теплообмінників може стати важливим кроком до енергозбереження і реальної економії.
"Організація цього виробництва є одним з тих конкретних кроків, які спрямовані на підвищення енергоефективності регіональної економіки", - відмітив губернатор Мурманської області Дмитро Дмитриенко на відкритті виробництва.
Головними завданнями центру ЖКГ створеного за ініціативою глави регіону і використовуваного як майданчик для нового виробництва, являється підготовка фахівців для експлуатації сучасної техніки у сфері ЖКГ, випуск енергозбережного устаткування, популяризація енергоефективних технологій.
"Планується, що під виробничу діяльність можуть бути використані 2,5 тисячі квадратних метрів площі, на якій вже почали випускати продукцію. Організовано складальне виробництво пластинчатих теплообмінників за технологією і з компонентів німецької компанії "FUNKE" - одного з європейських лідерів по виготовленню теплообмінного устаткування", - говориться в повідомленні управління по інформаційній політиці.
Персонал центру пройшов навчання і стажування на складальних підприємствах фірми-виробника. Місцевий склад компонентів дозволить скоротити до мінімуму терміни виготовлення і постачання теплообмінників споживачам Мурманської області, стверджують виробники. А сервісний підрозділ забезпечує необхідне гарантійне і постгарантійне обслуговування збираних теплообмінників. Оскільки теплообмінники збиратимуться в Мурманську, то і ціна на них буде не занадто висока стверджують фахівці у сфері ЖКГ.
Перші теплообмінники вже встановлені в житловому будинку в Мурманську.
"Цей перший досвід підтвердив економічну доцільність заміни встановлених для отримання гарячої води бойлерів на пластинчаті теплообмінники і довів їх ефективність", - повідомляють в управлінні.
Пластинчатий теплообмінник - цей пристрій, в якому здійснюється передача теплоти від гарячого теплоносія до холодного (що нагрівається) середовища через сталеві, мідні, графітові гофровані пластини, які стягнуті в пакет. Гарячі і холодні шари перемежаються один з одним.

powered by CACKLE
© 2008-2012, Association «FEEI».