У Сахарі побудують найбільшу сонячну електростанцію у світі

Німецький інжиніринговий гігант Siemens і німецький страховик Munich Re мають намір реалізувати амбітний проект. Компанії ведуть переговори з владою і європейськими енергогенеруючими компаніями про створення найбільшої у світі сонячної електростанції, яка повинна розташуватися в одному з самих сонячних місць на нашій планеті - пустелі Сахарі в західній Африці.
За розрахунками Siemens до 2050 року планована гігантська сонячна електростанція покриватиме до 15% енергопотреб Європи. Представник Siemens Марк Лангендорф повідомив, що нині переговори ведуться з енергокомпаніями RWE і E.ON, також як соинвестора до проекту приєднався Deutsche Bank.
Як устаткування для електростанції в Сахарі планується використовувати сонячні панелі і турбіни Siemens. Розташується електростанція на території декількох бідних африканських країн пише CyberSecurity.По попередніх кошторисах, вартість проекту може досягти 400-450 мільярдів євро, її площа перевищить 130 квадратних кілометрів. Розташується станція на півночі Сахари. У рамках проекту передбачається створити мережу розгалужених високовольтних кабелів, які пройдуть по дну Середземного моря в Європу. В майбутньому по таких кабелях подавати електрику Siemens планує не лише від сонячних, але і від вітрових електростанцій які також можна розмістити на відкритих просторах африканської пустелі.
Німецькі компанії планують встановлювати в Сахарі так звані сонячні термічні системи, які генерують електрику не лише за рахунок фотоелектричних реакцій, але і за рахунок використання тепла від поверхонь панелей, що нагріваються. За допомогою тепла під установками нагрівається вода, пара від якої обертає турбіни, що генерують електрику.

powered by CACKLE
© 2008-2012, Association «FEEI».