Німці навчать донецьких комунальників зберігати енергію

У Києві та Донецьку цієї осені проходять семінари Німецько-Українського енергетичного форуму. Німці діляться з українською стороною досвідом щодо енергозбереження у промисловості і комунально-житловому господарстві.

Керівник проектів з енергоефективності Німецького товариства технічного співробітництва в Україні (GTZ) Бербель Швайгер переконана – перший захід двостороннього Форуму з питань енергетики приверне увагу до проблеми оновлення застарілого житлового сектору в Україні. «Передусім ми хочемо вивести інтегровану концепцію розвитку міста на більш політичний рівень і через те що в Україні, зокрема, у Києві, багато житлових масивів у поганому стані, і там зазвичай холодно, і вони, очевидно, мають бути відреставровані, відремонтовані у найближчі кілька років», - наголосила Швайгер. Вона сподівається, що таке оновлення відбуватиметься з врахуванням можливостей енергозбереження. GTZ провело в українській столиці конференцію на тему «Енергетична санація житлових масивів у Східній Європі на базі концепцій інтегрованого міського розвитку» – так започатковано серію заходів у рамках Німецько-Українського енергетичного форуму. Експерти в галузі політики, управління та планування розвитку міст Німеччини, України та інших держав Східної Європи представили вже у Києві свої підходи до заощадження енергії в комунально-житловому господарстві.

Дорого, але варто

Представниця GTZ погоджується з тим, що оновлювати житлові мікрорайони – дорого: «Якщо подивитись на ситуацію в Україні, це таки правда. Якщо ремонтувати за всіма правилами ці будинки, то це не окупиться суто з економії на оплаті комунальних послуг. Але рано чи пізно в Україні все одно почнуться такі процеси, які почались вже в інших країнах. І через те, що ціни на енергію, на електроенергію, зокрема, зростають». На думку Бербель Швайгер, питання ремонту таких будівель стає дедалі важливішим, і держава просто мусить звертати на це увагу, щоби такий ремонт проводився згідно з усіма правилами. За її словами, йдеться не лише про ремонт конкретних будинків, а про ремонт всіх систем – водопостачання, енергопостачання, але ще йдеться про свідомість громадян, які мають розуміти, і звертати увагу на те, як вони використовують свою електроенергію.

Досвід Німеччини

Німецькі фахівці зауважують, що свого часу Східна Німеччина мала схожі проблеми з надмірним споживанням енергії, але мала все ж кращі позиції, оскільки допомагала фінансова підтримка з боку Західної Німеччини. Тим не менше, як стверджує керівниця проектів з енергоефективності Німецького товариства, в Східній Німеччині під час оновлення житлових мікрорайонів в аспекті енергозбереження було багато помилок. І вивчивши цей досвід, можна їх уникнути. У жовтні і листопаді в Донецьку і Києві Посольство Німеччини проведе з низкою німецьких та українських партнерів ще три конференції щодо енергозбереження у промисловості, комунальному господарстві та відновлюваних джерел енергії. Аудиторія під час кожної з конференцій буде різною, на першу запросили працівників з комунальних установ, які працюють у будівництві, також архітекторів. Коли будуть говорити про промисловість й енергозбереження на підприємствах – у Донецьку, залучать підприємців. Крім активних людей в політиці, у заходах Форуму беруть участь чимало місцевих експертів, які можуть надати консультації і добре орієнтуються кожен у своїй галузі.

Джерело: http://dw-world.de/
powered by CACKLE
© 2008-2012, Association «FEEI».