Україна і Словаччина планують разом виробляти біоетанол

05/11/2013

Україна та Словаччина планують розробити перший спільний інвестиційний проект з виробництва біоетанолу.

Про це йшлося сьогодні на зустрічі Міністра аграрної політики Миколи Присяжнюка з Послом Словацької Республіки Павелом Гамжіком, повідомляється на сайті Кабміну.

За інформацією міністерства, його розпочнуть реалізовувати на одному з українських спиртозаводів вже до кінця поточного року. Цим займеться спеціальна робоча група, яку буде створено вже найближчим часом.

"Нам потрібно максимально використати потенціал вітчизняної цукропереробної та зернової галузей. Виробництво біоетанолу особливо для цього підходить", - зазначив Присяжнюк.

За його словами, такий, перший спільний зі Словаччиною, інвестиційний проект допоможе залучити новітні технології у виробництво біопалива на території України.

"При цьому Уряд повинен виступити у ролі надійного партнера, оскільки держава зацікавлена у реалізації саме таких інвестпроектів", - сказав міністр.

Своєю чергою Павел Гамжік зауважив, що словацька сторона готова до розробки такого інвестпроекту з Україною.

"Словаччина зацікавлена інвестувати в українські підприємства для виробництва біоетанолу. Ми маємо хороший досвід, а також необхідні технології. Тому співпраця у цьому напрямку буде ефективною", - зазначив Посол.

Окрім цього, під час переговорів словацька сторона висловила готовність у наданні допомоги Україні в гармонізації законодавства в аграрній сфері після підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Источник: epravda.com.ua

powered by CACKLE
© 2008-2012, Association «FEEI».