Заходи з енергоефективності зекономили 3 млрд. грн. за півроку.

16/12/2010

16 грудня відбулося засідання колегії НАЕР. Основною темою обговорення стали питання, пов’язані з виконанням регіональних програм з енергоефективності. У засіданні брало участь керівництво НАЕР, представники Адміністрації Президента, Кабінету Міністрів, а також Київської, Сумської, Чернігівської, Хмельницької та Закарпатської облдержадміністрацій.

За словами Голови НАЕР Миколи Пашкевича, суттєвою проблемою є той факт, що на даний час жодна обласна адміністрація не розробила та не надала на розгляд регіональну програму з підвищення енергоефективності. Разом з тим, переконаний Голова НАЕР, саме регіональні програми з енергоефективності є ключовими документами, у яких будуть зібрані найбільш перспективні проекти для подальшого фінансування. «Якщо немає регіональної програми – немає і розуміння, на які напрямки має йти фінансування, а отже, без затвердженої програми не буде фінансування», – підкреслив микола Пашкевич.

У виступі на тему стану виконання регіональних програм з енергоефективності директор Департаменту економічної політики НАЕР Олександр Тронь повідомив, що за результатами І півріччя 2010 року за рахунок здійснення 2300 енергоефективних заходів було зекономлено близько 2 млн. т. умовного палива, що на 12% перевищує показник аналогічного періоду минулого року. Вартість такої кількості палива складає близько 3 млрд. грн. Лідерами з економії енергоресурсів є Хмельницька, луганська та Херсонська області.

Що стосується проблемних питань ресурсозбереження, за словами Олександра Троня, окрему увагу звертає на себе низький рівень оснащення споживачів приладами обліку споживання ресурсів. Так, на даний момент лише 21% споживачів оснащені приладами обліку холодної води, 5% мають прилади обліку гарячої води, лише 15% споживачів мають теплові лічильники. При цьому, ситуація має тенденцію до погіршення (так, станом на 01.01.2009 р. приладами обліку теплової енергії були оснащені 17% споживачів). Загалом же, учасники колегії відмітили, що втрати води та тепла у мережах щорічно зростають на 1,5-2%. Це зумовлено зношеністю мереж та обладнання підприємств житлово-комунального господарства.

Представники обласних держадміністрацій повідомили про досягнення регіонів у сфері підвищення енергоефективності. Так, зокрема, представник Закарпатської ОДА повідомив, що на даний момент 90% опалення у найбільших містах Закарпаття – Ужгороді, Мукачевому та Виноградові є автономним. Централізованим опаленням у цих містах наразі користується лише бюджетна сфера. За його словами, після переводу приміщень бюджетної сфери на автономне опалення, Закарпатська область може стати першим регіоном, який відмовився від централізованого опалення.

Источник: Відділ інформаційного забезпечення та ЗМІ
powered by CACKLE
© 2008-2012, Association «FEEI».